top of page

Шановні батьки майбутніх першокласників!

Ми щасливі запросити Ваших дітей приєднатися до великої дружної шкільної родини ОЗО «Христинівський ліцей», яка готується прийняти хлопчиків і дівчаток до 1 класів на 2024-2025 навчальний рік.       

У Ваших дітей є можливість здобути якісну освіту від досвідчених учителів початкових класів, які набирають  1 класи у 2024-2025 навчальному році:

Людмили Іванівни БІЛОУСОВОЇ, Лілії Василівни КОЛІСНІЧЕНКО, Лариси Петрівни СТАСИШИНОЇ.

 

 

Коли розпочинається прийом документів для зарахування дитини до

1 класу на 2024-2025 н.р. ?

Відповідно до наказу відділу ОКМС Христинівської міської ради Черкаської області від 08.04.2024 № 30 “Про  прийом дітей до 1-го класу в заклади загальної середньої освіти на  2024-2025 навчальний  рік”  прийом заяв розпочато з 29.04.2024 до 31.05.2024

Як можна отримати консультацію?

Консультації надає заступник директора з навчальної-виховної  роботи Мислюк Анастасія Дмитрівна

В який час варто прийти?

Надати документи для зарахування або отримати консультацію з питань зарахування можна щоденно з 08.00 до 16.00 

УВАГА!!!

Під час сигналу «Повітряна тривога» прийом документів не здійснюється.  У паперовій формі приймання документів здійснюється у разі створенняі безпечних умов для працівників закладу освіти та громадян.

Які нормативні документи регулюють вступ до 1 класу?

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18.

Хто подає документи для зарахування дитини?

Документи подаються одним з батьків дитини або їх законним представником до 31 травня в один із способів:

  • особисто, при цьому  необхідно пред’явити посвідчення особи;

  • надсилати електронним листом на ел.скриньку закладу admin_school2@ukr.net

  • створити заявку  на сайті «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» https://school.isuo.org/ 

Ознайомитись з інструкцією можна тут 

Який пакет документів необхідно для зарахування до 1 класу?

  • заяву (заповнюється у закладі освіти);

  • копію свідоцтва про  народження  дитини (з пред'явленням оригіналів зазначених документів);

  • оригінал або копію медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-/о «Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110( у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 25 липня 2023 року № 1351 )

  • копії документів, що підтверджують право дитини на першочергове зарахування (з пред'явленням оригіналів зазначених документів);

  • копії документів, що підтверджують право на пільги (з пред'явленням оригіналів зазначених документів).

Для організації інклюзивного освітнього простору для дітей  із особливими освітніми потребами до заяви додається висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (висновок ІРЦ).

Чи має бути присутня дитина при подачі документів до 1 класу?

Присутність дитини під час подання заяви про зарахування, жеребкування або її зарахування не є обов’язковою.

Хто має право першочергового зарахування до 1 класу?

Першочергово до 1 класу зараховуються діти:

  • місце проживання яких, чи одного з батьків, на території обслуговування закладу освіти підтверджене документально;

  • які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у ліцеї;

  • які є дітьми працівників ліцею. 

Яким документом підтверджується місце  проживання дитини на території обслуговування закладу?

Для підтвердження інформації про місце проживання ( реєстрації) дитини надається один із документів (за вибором особи, яка подає заяву) визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684 «Порядок ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів»

  • паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;

  • довідка про реєстрацію місця проживання особи (дитини або одного з її батьків чи законних представників) за формою згідно з додатком 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207;

  • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за формою згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб”

  • документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу житла тощо);

  • рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;

  • довідка про проходження служби у військовій частині(за формою згідно з додатком 10 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207);n>

  • акт обстеження умов проживання (за формою згідно з додатком 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини”;

  • інший офіційний документ , що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.

Як дізнатися, за яким закладом освіти  закріплений будинок, де проживає дитина?

Інформацію можна знайти на сайті ОЗО "Христинівський ліцей"

Зарахування буде проводитись відповідно до законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367.
Зарахування до закладу здійснюється відповідно до наказу директора, що видається на підставі заяви одного з батьків дитини, поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника).

До заяви додаються:

  • копія свідоцтва про народження дитини (під час подання копії пред’являється оригінал);

  • оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-/о «Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110( у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 25 липня 2023 року № 1351 )

Для організації інклюзивного освітнього простору для дітей  із особливими освітніми потребами до заяви додається висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (висновок ІРЦ).

У випадку подання копій документів оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування тобто до 31 травня.

При поданні заяви має бути пред'явлено документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу.

Здійснюється прийом заяв і сканованих копій документів, необхідних для зарахування, на порталі «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» (https://school.isuo.org), через електронну пошту закладу освіти та рекомендованим листом.

У паперовій формі приймання документів забезпечити під час індивідуального прийому  у разі, якщо створені безпечні умови для працівників закладу освіти та громадян.

Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України "Про освіту" (ст.13 ч.1) "Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи. Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.".

В закладі створені всі умови для отримання повної загальної середньої освіти в новій українській школі.

Мова викладання – українська.

Іноземні мови – англійська мова (з 1-го класу),

До послуг Ваших дітей:

  • навчання та виховання в світлих сучасних класах;

  • група подовженого дня;

  • досвідчені вчителі, вихователі, чуйний та ввічливий персонал;

  • уроки комп’ютерної грамотності;

  • гуртки за інтересами;

  • психологічний супровід;

  • соціальний супровід;

  • постійний медичний нагляд

  • підвезення шкільним автобусом.

Набирають 1-ші класи у 2024-2025 н. р. вчителі, які в своїй роботі використовують сучасні освітні технології інформаційно-комунікативного навчання та ефективні форми і методи ведення уроків.

Педагоги розвивають у дітей основні компетентності творчі здібності, підтримують їхні обдарування, формують навички самоосвіти особистості, виховують загальнолюдські моральні якості, патріотизм, національні почуття, повагу до народних традицій.

Додаткова інформація

Конституція України
Стаття 53.Кожен має право на освіту
1. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах...

Закон України "Про освіту"
Стаття 12.Повна загальна середня освіта
4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
5. Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття початкової освіти з іншого віку, а тривалість здобуття ними початкової та базової середньої освіти може бути подовжена з доповненням освітньої програми корекційно-розвитковим складником. Особливості здобуття такими особами повної загальної середньої освіти визначаються спеціальним законом.
Стаття 13.Територіальна доступність повної загальної середньої освіти
п. 1.Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.
Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.
Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

Закон України "Про повну загальну середню освіту"
Стаття 18. Зарахування учнів
1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.
2. Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).
3. Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.
Порядки зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів спеціалізованої освіти затверджуються центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у відповідній сфері.
4. Зарахування дітей з особливими освітніми потребами до спеціальних закладів освіти, переведення з одного типу закладу до іншого та відрахування таких осіб здійснюються у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
5. Зарахування учнів до загальноосвітньої санаторної школи (школи-інтернату) проводиться у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
6. Направлення учнів (вихованців) до шкіл соціальної реабілітації та дострокове звільнення їх із цих навчальних закладів здійснюються за рішенням суду.
8. Зарахування учнів до ліцеїв, приватних закладів загальної середньої освіти і закладів спеціалізованої освіти дозволяється проводити на конкурсних засадах.
Зарахування учнів до інших закладів загальної середньої освіти дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність цього закладу. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.
Діти з особливими освітніми потребами мають право на першочергове зарахування до початкової школи закладу загальної середньої освіти.

1.jpg

До літніх канікул залишилось

bottom of page